چین و فرصتهای سرمایه گذاری و درآمدزایی از کشور چین – ویدیو

چین با حدود ۹٫۶ میلیون کیلومتر مربع چهارمین کشور وسیع دنیا بعد از روسیه؛ کانادا؛ و آمریکا است؛ و همچنین دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی (بدون احتساب آب‌های داخلی) است. و باتوجه به چشم‌انداز طبیعی متنوع و همچنین پیشرفت چشمگیر صنعتی این کشور در سالهای اخیر و تبدیل شدن به یکی از ابرقدرتهای مالی و صنعتی جهان، فرصتهای سرمایه گذاری و درآمدزایی را برای کارآفرینان و گردشگران فراهم می آورد که در ویدیوی کوتاه زیر بصورت خلاصه مشاهده می کنید:

کشور چین در منطقه شرق آسیا قرار گرفته‌ است و بعد از روسیه، دومین کشور پهناور این قاره به شمار آمده و دارای مرز زمینی با کشورهای روسیه، مغولستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان، پاکستان، هندوستان، نپال، بوتان، برمه، ویتنام، کره شمالی می باشد. از سمت شرق و جنوب نیز با دریای چین شرقی، خلیج کره، دریای زرد، و دیگر آبهای آزاد احاطه شده‌است.

آب و هوای این کشور بسیار متنوع می‌باشد از مناطق گرمسیر و بارانی در جنوب تا بسیار سردسیر در شمال را شامل می‌شود و باتوجه به مواردی که در این ویدیو به آن اشاره شد، و از آنجاکه دو كشور ايران و چين از امكانات بالفعل و بالقوه وسيعي براي گسترش مناسبات خود به خصوص مناسبات بازرگاني و اقتصادي برخوردارند.

از طرفی روشن است كه جمهوري اسلامي ايران با توجه به وسعت خاك، تنوع آب وهوا، جمعيت زياد، تسلط بر سرزمين هاي وسيع و منابع غني در شمال خليج فارس و درياي عمان، دارا بودن زيرساخت هاي فكري و مادي لازم براي پيشرفت صنعتي و … ، بيش از ديگر كشورهاي خاورميانه از امكانات لازم جهت گسترش روابط بازرگاني اقتصادي و فني با این کشور برخوردار است. پس چین و فرصتهای سرمایه گذاری و درآمدزایی از کشور چین را میتوان همواره مدنظر قرار داد.

نظرات خود را درمورد چین و فرصتهای سرمایه گذاری و درآمدزایی از کشور چین در پایین همین صفحه و در بخش دیدگاه ها بیان کنید:

 

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات : مشاوره رایگان صادرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.