افغانستان و جاذبه های گردشگری و فرصتهای سرمایه گذاری درآن

افغانستان بعد از سقوط رژیم طالبان در ساحات مختلف به پیشرفت‌‌های چشمگیر نائل گردیده است. این پیشرفت‌ها ناشی از عوامل متعدد چون کمک و همکاری جامعه بین‌المللی و بازگشت افغانها می‌باشد، که بعد از این رو به کاهش خواهد بود.

طی دوازده سال بعد از سقوط طالبان، اقتصاد این کشور حدود ۱۰ درصد در سال رشد کرده است که این یکی از بالاترین نرخ رشد اقتصادی در جهان می‌باشد. در آغاز این سطح بالای رشد ناشی از کمک‌های انکشافی بود، اما به طور روزافزونی اکنون محصول تلاش‌‌های زیاد گروه های افغان می‌باشد که فرصت‌ها را شناسایی و از آن استفاده نموده‌اند و در سکتور‌های مختلف رشد نموده‌اند.

به همین دلیل ، در این ویدیو بصورت مختصر به جاذبه ها و فرصتهای سرمایه گذاری در افغانستان می پردازیم:

اکنون حدود ۳۰ درصد از ارزش قالین در روند برش و شستشوی آن ایجاد می‌گردد. پنج سال قبل هیچ نوع تسهیلات برش و شستشو در این کشور وجود نداشت. همه قالین‌‌های افغانی و بخش عمده ای از ارزش آن برای پروسس بیشتر به پاکستان فرستاده می‌شد. در حال حاضر به تعداد زیادی از تسهیلات برش و شستشو در افغانستان وجود دارد که یک سوم حصۀ قالین‌‌های افغانی را پروسس می‌نماید.

اخیرا یک باب کارخانه ذوب آهن در ولایت هرات افتتاح گردیده است. تخته‌‌های ساندویچی عایق دار در کابل ساخته میشود. شرکت‌های کشمیره سازی انگلیسی و بلجیمی کارخانه اسبق پنبه را در دست گرفته‌اند و از آن منحیث کارخانه پروسس کشمیره استفاده می‌نماید.

از آنجایی که افغانستان منابع مختلف زیر زمینی دارد و جدیدا این منابع کشف و به بهره برداری سپرده می شود و کشور های مختلف تلاش دارد در بخش منابع زیر زمینی افغانستان با افغانستان همکاری نماید بنابراین می توان گفت که منابع وجود دارد اما اینکه نسبت به کشور های دیگر ارزان است بستگی به دولت افغانستان دارد. اگر دولت این منابع را ارزان در اختیار شرکت ها قرار بدهد از این جهت شرکت ها ممکن نمایندگی تولید و مالی خود را در افغانستان تاسیس نماید.

سایر موارد مربوط به جاذبه های گردشگری و فرصتهای سرمایه گذاری در افغانستان را در ویدیو می توانید مشاهده نمایید.

نظرات خود را درمورد این ویدیو در بخش دیدگاه های پایین همین صفحه ارائه نمایید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات : مشاوره رایگان صادرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.