صادرات بهتر است یا واردات ؟ کدام سود بیشتری دارد؟

صادرات بهتر است یا واردات ؟ در این ویدیو از سری آموزشهای ویدیویی مدیریت بازرگانی و آموزش واردات و صادرات، به این سوال مهم و اینکه کدام یک سود بیشتری دارند می پردازیم، چون خیلی از کسانی که میخواهند وارد فعالیت بازرگانی شوند سوال میکنند که صادرات بهتر است یا واردات؟

این سوالی است که برای شروع هر کسب وکار بازرگانی می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد، اما علت  اینکه چرا وقتی تراز تجاری یک کشور منفی میشود ( مانند آمریکا) و برای اقتصاد آن کشور بهتر است را در این ویدیو به شما توضیح می دهیم. بنابراین شما را به دیدن این ویدیو دعوت میکنیم:

همانطور که در ویدیو صادرات بهتر است یا واردات مشاهده میکنید، ما در اقتصاد مبحثی داریم بنام تراز تجاری .

تراز تجاری به این معنی است که در طول یک سال میزان کل صادرات یک کشور را از میزان کل واردات آن کشور کسر کنیم، حاصل و عددی که بدست می آید را تراز تجاری می گویند. یعنی :

تراز تجاری یک کشور درطول یک سال = میزان کل صادرات یک کشور – میزان کل واردات یک کشور 

حال اگر این عدد تراز تجاری بدست آمده عدد مثبتی شود، یعنی میزان صادرات کشور بیشتر از واردات بوده و اگر تراز تجاری عددی منفی شود، یعنی میزان واردات آن کشور در آن سال بیشتر از صادرات آن کشور بوده.

حالا در نگاه اول ممکن است اینطور به نظر برسد که اگر تراز تجاری یک کشوری مثبت باشد به این معنی که صادرات بیشتر از واردات انجام شده بهتر است و وضعیت اقتصادی آن کشور خیلی خوب است.

اما در حقیقت و با توجه به علم اقتصاد اینطور نیست!!

علت این موضوع این است که وقتی ما صادرات انجام میدهیم، یعنی نیروی کار مصرف کردیم، زمان صرف کردیم، مواد اولیه استفاده کردیم، از منابع گاز و آب و برق و … استفاده کردیم، و با ایجاد اشتغال یک محصولی را به ثمر رساندیم. که البته تمام مواردی که خدمتتون ارائه شد از لحاظ علم اقتصاد یک مزیت محسوب میشود.

لطفا نظرات خود را در مورد ویدیو صادرات بهتر است یا واردات در پایین همین صفحه به ما ارائه کنید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات : مشاوره رایگان صادرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.