زعفران اصل را چطور از زعفران تقلبی تشخیص دهیم؟

زعفران یکی از بهترین و سودآورترین محصولات برای واردات و صادرات می باشد و زعفران ایران نیز با توجه به قدمت و مرغوبیت و کیفیتی که داراست، از محبوبیت و اعتبار بالایی در سطح جهان برخوردار است. اما برای واردات یا صادرات زعفران مهم است که چطور زعفران اصل را از زعفران تقلبی تشخیص دهیم؟ ، که در ویدیوی زیر میتوانید مشاهده کنید:

گاهی افزایش وزن این محصول با استفاده از آغشته کردن این گیاه به چربی، عسل و… حرفه‌ای‌ترین روش تقلب در فروش آن است که برای مصرف کنندگان به راحتی قابل تشخیص نیست اما اطلاعات زیر ممکن است شما را هنگام خرید یا انتخاب زعفران یاری کند:

محصول حقیقی و اصیل باید بوی منتشر مطبوعی داشته و فاقد بوی کهنگی و کپک زدگی باشد.

مزه آن تند و تلخ نباشد و چنانچه پرچم های آن بین انگشتان دست فشرده و نرم شود انگشت ها را چرب کند.

هر میلی گرم محصول اصل می تواند ۷۰۰ سی سی آب را به صورت محسوس رنگین کند.

اصل بودن آن را می توان در تماس با آب داغ، رنگ قرمز مایل به نارنجی و زرد ایجاد می کند و با گذشت زمان به همان رنگ اولیه باقی می ماند در صورتی که محصول تقلبی رنگ قرمز تیره تولید می کند و پس از مدتی رنگ اولیه خود را از دست می دهد.

رنگدانه های محصول اصیل در تماس با آب یا شیر پس از گذشت چند دقیقه آزاد می شوند در صورتی که نوع تقلبی آن بلافاصله آب را رنگین می کنند.

به شکل ظاهری آن نیز توجه کنید. برای اینکه ریشه های رنگ کرده بلال را به دست تان ندهند باید بدانید و آگاه باشید که پرچم زعفران منحنی شکل ولی ریشک های بلال صاف و مستقیم هستند.

لطفاً نظرات خود را در مورد آموزش را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات : مشاوره رایگان صادرات

One thought on “زعفران اصل را چطور از زعفران تقلبی تشخیص دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.