ارزش دلار چطور تعیین می شود و چرا دلار امروز مهم شده است؟

ارزش دلار چطور تا این حد در اقتصاد جهان ارزش پیدا کرد؟

تورم مثبت و منفی چه تاثیری بر مدیریت اقتصاد می گذارد و چرا دلار امروز مهم شده است؟

این ویدئو که به زبان فارسی دوبله شده است جواب سوالات شما را خواهد داد:

 

اگر فکر کردید که می تونید با یک تکه کاعذ خیلی چیزها بخرید، حتماً اشتباه کردید. مگر اینکه آن تکه کاغذ، یک ۱۰۰ دلاری باشد. اما چه چیزی باعث شده که این تکه کاغذ، خیلی با ارزشتر از بقیه تکه کاغذها باشد؟

یک اسکناس ۱۰۰ دلاری توسط دولت آمریکا چاپ و به عنوان وجه رایج کشور مشخص می شود. درحالی که هر تکه کاغذ دیگه ای این ویژگی را ندارد. و این تنها چیزی هست که این اسکناس را قانونی میکند.

از طرف دیگر، چیزی که یک اسکناس ۱۰۰ دلاری را با ارزش میکند، این است که چه مقدار و تعدادی از آن چاپ شده و در دسترس همگان هست.

در طول تاریخ، بیشتر پولهای رایج جهان از جمله دلار آمریکا ، مستقیماً با کالاهای ارزشمند ارتباط داشته و میزان در گردش اون با میزان ذخایر طلا و نقره دولت وابسته بوده.

اما بعد از اینکه ایالات متحده آمریکا این سیستم را در سال ۱۹۷۱ منسوخ کرد، دلار به پولی تبدیل شد که به پول بدون پشتوانه شناخته میشه.

یعنی ارزش دلار دیگه به منابع بیرونی وابسته نیست. بلکه فقط به سیاست دولت آمریکا وابستست، که تصمیم می گیرد چه میزان دلار باید چاپ و توزیع شود.

اما چه بخشی از دولت این سیاست ها را تعیین میکند؟ قوه مجریه؟ قوه قضاییه؟ یا قوه مقننه؟

پاسخ متعجب کننده این است که هیچ کدام!!

سیاستهای پولی آمریکا توسط بانک مرکزی آمریکا کع اصطلاحاً به آن The FED می گویند تعیین میشود، که متشکل از ۱۲ بانک منطقه ای در شهرهای اصلی آمریکا می باشد و هیات مدیره بانک مرکزی که توسط شخص رییس جمهور آمریکا معرفی و توسط مجلس سنای آمریکا تایید می شوند، به کنگره گزارش عملکرد می دهند.

و در ادامه و با مشاهده این ویدیو می توانید متوجه شوید که دلار چطور تا این حد در اقتصاد جهان ارزش پیدا کرده است؟

لطفا نظرات خود را در مورد این ویدیو در پایین همین صفحه به ما ارایه کنید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات : مشاوره رایگان صادرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.